Leden 2014

Zlodějka knih

31. ledna 2014 v 6:52 | blom |  Jiné filmy
Ahoj :)
Dneska jsem se rozhodla napsat článek, o jednom filmu. Je to film na kterém jsem byla v úterý s kamarádkami v kině.. :)*

Drama / Válečný

Popis filmu: Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout - doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně "odnesla" z pohřbu svého bratra.
Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi.

Moje hodnocení: Takže já se musím přiznat, že když jsem šla na tento film bylo mi jasné, že to bude asi opravdu hodně emotivní... A to teda opravdu bylo. Tenhle film opravdu strašně moc doporučuji. Ten příběh vás okamžitě upoutá. Liesel, je rostě normální dívka která to prostě nemá lehké.. Prostě co je na tom filmu drsné, je to že se to opravdu dělo (je to příběh z II. světové války). Četla jsem, že tenhle film byl opravdu celkem málo navštěvovaný, a to má přitom skvělé hodnocení. Myslím si že je to protože to prostě spoustu lidí nezajímá a nebere, když to není komedie nebo horor. Ještě abych se vrátila k tomu filmu, tak na konci toho filmu je prostě bombardování, musím uznat, že tahle scéna v kině byla opravdu strašná, protože jak sedíte v tom kině, je to tam nahlas, úplně cítíte jako by se to otřásalo i tam.. A potom ještě celý konec toho filmu.. Je to opravdu strašně smutný film, ale má v sobě i spoustu krásných věcí, třeba i ten úplný konec, je krásný.. <3 Vřele doporučuji. Jáá jsem tento film okamžitě zařadila do mých nejoblíbenějších..

Doufám že se to aspoň někdo přečte.. :)*
A ještě jedna věc, nikdy jsem neměla ráda podobné filmy.. ale tenhle je teda ÚŽASNÝ!
vaše blom ..:*


Tak co škola?? :))

26. ledna 2014 v 6:58 | blom |  Ostatní
Ahooooj :))*
Tak co škola zlata?? :*
Hádám, že už máte všichni uzavřené známky.. :) Netuším jestli víte co vám vychází, ale myslím že to každý tak nějak tuší :) Mě tento rok porvé na známkách záleží :) Jsem v 8. třídě, takže se tyto známky budou už zapisovat. :) Je tu někdo kdo už dělá tento rok příjmačky?? :)) Pokud ano tak držím opravdu strašně moc palce ať se dostanete na školu na kterou chcete!! :) Ale tak o známkách napíšu víc až příští týden, protože ve čtvrtek dostáváme vysvědčení :).
Jinak hodně z vás teď píše, že jede se školou na lyžák a nebo prostě a jednoduše na hory. Upřímně strašně vám to závidím! :) Já na lyžích nikdy nestále, a nikdy si na ně kvůli kolenu ani nestoupnu.. ale co s tím nadělám.. nic :)
Tak jo mějte se krásně zlata moje.. :*
blom <3

Ashley Tisdale Instragram 0.8.

25. ledna 2014 v 7:54 | blom
Nové fotky z instagramu Ashley :))*

SMILE. BECAUSE YOU CAN! 😊

Více fotek v článku :))*


Strašně moc se omlouvám..

18. ledna 2014 v 7:37 | blom
Ahoooj...
Strašně se omlouvám, že jsem tu nebyla tak dlouho... Je mi to opravdu strašně líto, ale měli jsme rozbitý pc.. Opravdu je mi to líto, teď jsem oběhla všechny affs, doufám že jste si mě nikdy nevymazal.. ale kdyby ani tak to prostě chápu, protože je to opravdu jen moje chyba..
A ještě do toho ta noha...

Opravdu se omlouvám.. Děkuji strašně moc všem, kdo si mě nesmazala a nebo prostě chodil se i koukat na blog.. Děkuji!! <3!
Tak to bude pro dnešek asi zatím vše.. Ještě jednou se omlouvám a děkuji.. :)*
Vaše blom ..

A tady ještě opořděně cena od Domi, děkuji moc..:3 <3 Nádherné.. :)